پایگاه خبری تحلیلی کلاچای خبر
 • کد خبر : 7995
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 16 فرو, 1397 - 04:32
 •   

  شهردار کلاچای:اولویت راهبردیم ، تهیه طرح محدوده بافت فرسوده شهر کلاچای است

   شهردار کلاچای ، مهم ترین اولویت راهبردی خود را در گام نخست توسعه شهر کلاچای ، تهیه محدوده طرح بافت های فرسوده عنوان کرد.

  به گزارش خبرنگار کلاچای خبر ، ابراهیم اثنی عشری روز چهارشنبه در نخستین نشست شورای اسلامی شهر کلاچای در سال جدید ، تهیه طرح مذکور را از الزامات ذکر و افزود : متاسفانه در یک دهه اخیر به این موضوع مهم کم توجهی شده و همین امر شهر کلاچای را در حالت سکون و ایستا قرار داده است .

   

  وی از جمله محاسن و مزایای این طرح را ، نوسازی بافت های فرسوده ، اعطای تسهیلات با بازپرداخت طویل المدت و کم بهره و تخفیف ۵۰درصدی اجرای این طرح از سوی شهرداری برای مالکان واحدها عنوان کرد.

   

  شهردار کلاچای در ادامه تحول و شتاب بخشی در روند توسعه متوازن این شهر را مستلزم نگاه و خرد جمعی در مجموعه شورا ، شهرداری و مشارکت مردم ذکر و اظهار کرد : معتقدم اگر بناست شهر کلاچای در همه ابعاد و اشکال آن رشد و توسعه پیدا کند باید عزم و اراده جمعی را شاهد باشیم که در این صورت است که می توانیم افق بلندی برای توسعه و اعتلای شهر متصور بود.

   

  اثنی عشری با بیان اینکه بدون داشتن طرح مصوب هیچ عمل توسعه ای امکان پذیر نیست تصریح کرد : به عنوان مثال در اجرای پروژه ساماندهی ورودی شهر کلاچای از سمت پلرود باید مکانیزم ها و ساز و کارهای مناسب در روند انجام طرح بویژه در حوزه طرح ایمنی و اصلاح هندسی معابر صورت گیرد.

   

  وی تهیه طرح های توسعه گردشگری و تفضیلی نوار ساحلی ، باز آفرینی و پروژه های لوله گذاری با هدف دفع و هدایت آب های سطحی ، آسفالت و پیاده رو سازی را از دیگر برنامه های اولویت دار در سال جاری برای توسعه شهر کلاچای عنوان و اضافه کرد : در زمینه طرح های باز آفرینی که جزو طرح های بالا دستی است دولت اعتبار خوبی در این زمینه اختصاص می دهد که باید از آن به خوبی استفاده کنیم.

   

  رییس شورای اسلامی شهر کلاچای هم در این نشست با تاکید بر ضرورت اهتمام همه جانبه برای توسعه و ارتقای شهر کلاچای به جایگاه واقعی و حقیقی خود از شهردار خواست با بهره گیری از همه توان و ظرفیت این مهم را عملی سازد.

   

  محمد پورحسین افزود : مطمئنا شورا با تمام وجود در این راه تعاملات سازنده و همسو با شهردار خواهد داشت و از هیچ کوششی در این زمینه مضایقه نخواهد کرد.

   

  وی چند پروژه شاخص و اولویت دار را برای توسعه بیشتر شهر کلاچای مورد پیشنهاد قرار داد و اظهار کرد : در مرحله نخست ساماندهی ورودی شهر از سمت پلرود و گزافرود همواره مورد تاکید است که انتظار داریم با توجه به خواست ها ، انتظارات و مطالبات مردم اقدام اساسی صورت گیرد.

   

  رییس شورای اسلامی شهر کلاچای ، ساماندهی ساحل از رودخانه پلرود تا مجتمع پزشکان را یکی دیگر از پروژه های شاخص و تاثیر گذار برای توسعه شهر ذکر و اضافه کرد : تمام اهتمام و تلاش بر این است که فاز نخست اجرای این طرح در آینده نزدیک اجرایی و عملیاتی شود.

   

  پورحسین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمادگی سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بخش های توسعه یی این شهر آن را به عنوان یک ظرفیت عظیم برای توسعه بیشتر شهر کلاچای عنوان و گفت : مطمئنا مجموعه شورا نقش حمایتی خود را در این زمینه از سرمایه گذاران به خوبی ایفا خواهد کرد.

   

  وی همچنین از مشارکت بخش خصوصی برای ساخت استخر شنا در این شهر خبر داد.

   

  در ادامه این نشست آقایان عابدینی ، ابراهیمی ، قلی پور و محمد حسینی دیگر اعضای شورای اسلامی شهر خواستار شتاب بخشی در روند طرح های توسعه ای این شهر شدند.


  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.