پایگاه خبری تحلیلی کلاچای خبر
 • کد خبر : 7955
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 3 فرو, 1397 - 08:31
 •   

  کمبود اعتبار دلیل تعویق احداث راه قزوین – رحیم آباد– کلاچای

  مدیرکل راه و شهرسازی قزوین گفت: متأسفانه به دلیل کمبود اعتبارات تخصیص یافته، فاز دوم پروژه قزوین – رحیم‌آباد – کلاچای تنها ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

  به گزارش کلاچای خبر ،  مسعود حق‌لطفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فاز دوم جاده قزوین – رحیم آباد – کلاچای  به دلیل کمبود اعتبارات تنها ۱۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که نمایندگان مجلس می‌خواهیم در این زمینه تلاش کنند تا این پروژه به زودی اجرا شود.

  وی با اشاره به اینکه فاز ۲ این جاده توسط موسسه نینوا وابسته به قرارگاه خاتم از سال ۹۱ و با تخصیص ۲ هزار میلیارد ریال آغاز شده، ادامه داد: با اعتبارات تخصیص داده شده سال گذشته توانستیم تمامی بدهی‌های موسسه نینوا را نیز تسویه کنیم.

  مدیرکل راه و شهرسازی قزوین همچنین از آغاز اجرای عملیات فاز یک جاده قزوین-رحیم آباد- کلاچای در آینده نزدیک خبر داد و گفت: احداث این جاده با انجام مناقصه و تعیین پیمانکار به‌زودی آغاز می‌شود.

  وی با بیان اینکه این جاده با مشخصات راه اصلی به طول ۱۵۴ کیلومتر بوده که ۷۹ کیلومتر آن در استان قزوین قرار دارد تصریح کرد: برای سال آینده نیز ۲۰۰ میلیارد ریال ردیف اعتباری برای ادامه فاز ۲ تخصیص داده شده که امیدواریم عملیات زیرسازی و حفر تونل‌های این مسیر تا روستای ویار به پایان برسد.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین، فاز یک این مسیر را به طول ۴۵ کیلومتر، حدفاصل دانشگاه آزاد قزوین تا دره شاهرود دانست و گفت: کارهای مربوط به انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار این بخش نیز تا فروردین‌ماه سال ۹۷ به مورد اجرا گذاشته خواهد شد و سعی داریم عملیات اجرایی این مسیر را نیز از اردیبهشت‌ماه سال آینده آغاز کنیم.

  حق لطفی اعتبار در نظر گرفته شده برای فاز یک این پروژه را ۵۰۰ میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: برای این مرحله نیز ۱۱ کیلومتر طول مسیر را از روستای باراجین تا گردنه کامان در نظر گرفته شده و مدت اجرای طرح نیز ۲۴ ماه است.

  جاده قزوین – رحیم آباد به کلاچای با مشخصات راه اصلی و با عرض ۲۰٫۱۱ متر و ۱۵۴ کیلومتر مسافت، نخستین راه ارتباطی کشور به شرق استان گیلان است.

  با بهره‌برداری از راه‌های ارتباطی در دست احداث قزوین – تنکابن و قزوین – کلاچای بدون شک شاهد کاهش شدید بار ترافیکی در کریدورهای جنوب، مرکز و شرق کشور به شمال و شمال غربی کشور که شامل جاده‌های چالوس، هراز، آزادراه و مسیر قدیم قزوین – رشت خواهیم بود.

  انتهای پیام/ح


  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.