پایگاه خبری تحلیلی کلاچای خبر
 • کد خبر : 6697
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 25 مرد, 1396 - 06:11
 •   

  مدیر جهادکشاورزی رودسر خبر داد: پیش بینی افزایش ۵درصدی تولید برنج در رودسر

  مدیر جهادکشاورزی رودسر از پیش بینی افزایش ۵درصدی تولید برنج در رودسر خبر داد

  به گزارش کلاچای خبر ، احسان الله مشتاق در گفتگو با خبرنگار رودسریها  از پیش بینی افزایش حدود ۵ درصدی تولید برنج در سال زراعی جاری خبر داد و گفت: کار برداشت برنج که به صورت رسمی از نیمه مردادماه آغاز شده ، هم اکنون در سطح دوهزار و ۵۰۰ هکتار انجام شده است.

   

  وی با اشاره به برداشت حدود  ۲۰درصدی محصول برنج در این شهرستان افزود : در صورت تداوم هوای گرم کار برداشت برنج تا دهه اول شهریور ماه به پایان می رسد و در  در نقاطی که دیر رس هستند طبعا با تاخیر بیشتر برداشت برنج به پایان خواهد رسید.

   

  مدیر جهادکشاورزی رودسر همچنین از برداشت مکانیزه برنج در سطح بیش از ۷۰ درصد از اراضی شالیزاری این شهرستان در سال زارعی جاری خبر داد و اظهار کرد:پارسال چیزی حدود ۷۰درصد اراضی شالیزاری رودسر با بهره گیری از کمباین و ماشین های دروگر برداشت و امسال همین شرایط موجود با ورود ماشین آلات جدید پیش بینی می شود به بالای ۷۰درصد برسد.

   

  مشتاق شرایط تولید برنج امسال از نظر کمی و کیفی را در این شهرستان مطلوب ذکر و بیان داشت: پیش بینی می شود حداقل ۵درصد افزایش تولید محصول را  داشته باشیم.

   

  وی میزان تولید سالانه شلتوک با راتون را بین ۵۰تا ۵۵هزار تن اعلام که از این میزان حدود  ۶۰ درصد به برنج سفید تبدیل می شود.

   

  گفتنی است در شهرستان رودسر که ده هزار و ۷۰۰ هکتار اراضی شالیزاری دارد و ۱۳هزار خانوار در تولید محصول برنج اشتغال  از این راه ارتزاق می کنند.

  حدود ۵درصد برنج استان گیلان را شهرستان رودسر تامین می کند.

  برچسب ها :

  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.