پایگاه خبری تحلیلی کلاچای خبر
 • کد خبر : 6149
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 9 خرد, 1396 - 11:38
 •   

  استاندار اسبق گیلان درگذشت+جزئیات

  روح الله قهرمانی چابک استاندار اسبق گیلان ساعتی قبل و پیش از رسیدن به بیمارستان پورسینای رشت درگذشت.

  به گزارش کلاچای خبر ، روح‌الله قهرمانی چابک ظهر امروز به‌دلیل ایست قلبی در منزل خود در رشت درگذشت.

  طلعت کاویانی، مدیر ارتباطات و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در گفتگو با خبرگزاری ها با تایید خبر درگذشت استاندار اسبق و محبوب گیلان، اظهار کرد: بنابر گزارشات واصله مهندس قهرمانی چابک از صبح امروز به تماس های متعدد خانواده پاسخ نداده بود و زمانی که فرزندان وی به منزل مراجعه می کنند با جسم بی جان وی مواجه می شوند که سریع وی را به بیمارستان انتقال می دهند.
  وی افزود: متاسفانه وی در زمان مراجعه به بیمارستان فوت کرده بود و علت مرگ مرحوم قهرمانی چابک، استاندار اسبق گیلان در دست بررسی است.

  وی که متولد سال ۱۳۳۶ در چابکسر استان گیلان بود، چندین سال استانداری گیلان در دولت نهم و دهم را برعهده داشت و مدتی نیز سفیر ایران در کشور کویت بود.

  قهرمانی چابک که سابقه معاونت اداری و مالی استانداری گیلان را در کارنامه کاری خود داشت در سال ۱۳۸۶ پس از سردار عبداللهی به استانداری گیلان منصوب شد.

  وی سیاست‌مدار، دیپلمات و مهندس ایرانی بود. قهرمانی چابک استاندار گیلان در دولت نهم و دهم و سفیر کبیر ایران (سفیر تام‌الاختیار) در کشور کویت بوده است. قهرمانی نامزد انتخابات‌های سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه رودسر و املش شده بود که از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شد.

  استاندار گیلان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی استانداری گیلان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری چهارمحال و بختیاری، عضو اصلی هیئت امناء دانشگاه گیلان، عضو اصلی هیئت امناء دانشگاه علوم پزشکی گیلان، قائم مقام و عضو اصلی هیئت مدیره‌ی منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی بندر انزلی، رئیس هیئت مدیرهٔ شهر صنعتی رشت از مسئولیت قهرمانی چابک بود.

  وی تا قبل از استانداری مسئولیت پروژه‌های عمرانی در نوشهر، کنگان و شرکت ملی نفت ایران، معاونت اداری و مالی استانداری در اصفهان و گیلان و قائم مقامی سازمان تجاری صنعتی بندر انزلی را برعهده داشت.

  به گزارش کلاچای خبر ، پیکر وی در حال حاضر در بخش ترومای بیمارستان پورسینای رشت در حال طی کردن مراحل قانونی برای تشییع و به خاک سپاری است.


  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.