پایگاه خبری تحلیلی کلاچای خبر
 • کد خبر : 5514
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 17 اسف, 1395 - 15:27
 •   

  بازدید هوایی وزیر نفت از سایت نفتی سردار جنگل رودسر +تصاویر

  وزیر نفت که صبح امروز به استان گیلان سفر نموده بود ، به صورت هوایی از سایت نفتی سردار جنگل رودسر بازدید کرد

  به گزارش کلاچای خبر ،وزیر نفت که صبح امروز به استان گیلان سفر نموده بود ، به صورت هوایی از سایت نفتی سردار جنگل رودسر بازدید کرد.

   

  گفتنی است نجفی استاندار گیلان، عباسی نماینده مردم رودسر و املش وی را همراهی می کردند.

   

  وزیر نفت در خصوص  میدان نفتی سردار جنگل گفت: در منطقه خزر ، تنها منطقه کشف شده قطعی مان میدان سردار جنگل است که میدان مشترک نیست اما در میدان هایی که مشترک می دانیم هنوز با همسایه هایه مان به توافق نرسیدیم و نه آنها برداشت می کنند و نه ما برداشت می کنیم. چرا که ما روی آنها ادعا داریم و فکر می کنیم در محدوده ۲۰ درصدی اختصاصی ایران اسلامی است.

  بیژن نامدار زنگنه با بیان اینکه سایت نفتی سردار جنگل در عمق ۸۰۰ – ۹۰۰ متری قرار دارد ، گفت: حداکثر عمق در آب های خلیج فارس یکصد متر است که یک غواص می تواند به راحتی کارهایش را انجام بدهد اما برای حضور در آب های ۸۰۰- ۹۰۰ متری نیاز به تکنولوژی مخصوص است.

  وی کار در میدان سردار جنگل را نیازمند مشارکت شرکت هایی با تجربه دانست و گفت: کارهای پیچیده و سرمایه سنگینی برای این کار نیاز است که باید تامین شود. البته امکان این را داریم که در آن منطقه در حریم منطقه گیلان یک صنعت پایه قوی برای پتروشیمی راه اندازی کنیم که اگر سرمایه گذار پیدا شود ، اجازه خوراکش را می دهیم.

  برچسب ها :

  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.