پایگاه خبری تحلیلی کلاچای خبر
 • کد خبر : 4663
 • تعداد نظرات : 6 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 30 فرو, 1395 - 06:42
 •   

  آیا پیست آفرود جز مطالبات شهروندان کلاچائی است؟

  روز گذشته شهردار کلاچای در گفتگویی از اخداث پیست آفرود با زیربنای۱۰ هزار متر  در شهر کلاچای خبرداده بود. به گزارش خبرنگار کلاچای نیوز، مهدی یعقوبی در آخرین یادداشت خود نوشت: سلام همشهریان عزیز در اخرین روزهای ماه اول بهار و در میان تمام کمبودها و کاستی ها رسانه ها خبر احداث پیست اتومبیلرانی را از […]

  روز گذشته شهردار کلاچای در گفتگویی از اخداث پیست آفرود با زیربنای۱۰ هزار متر  در شهر کلاچای خبرداده بود.

  مهدی یعقوبیبه گزارش خبرنگار کلاچای نیوز، مهدی یعقوبی در آخرین یادداشت خود نوشت:

  سلام همشهریان عزیز

  در اخرین روزهای ماه اول بهار و در میان تمام کمبودها و کاستی ها رسانه ها خبر احداث پیست اتومبیلرانی را از زبان شهردار شهر کلاچای مخابره کردند.

  این خبر برایم بسیار عجیب و قابل تامل بود و باعث شد نگاهی به عملکرد دوساله و نیم شورای شهر و شهرداری داشته باشم.

  بامشاهده ی عملکرد شورای شهر و شهردای کلاچای به پروژه های نیمه تمامی از جمله خیابان و بلوار امام رضا، کندن آسفالت های کوچه های مرکز شهر برای دفع آبهای سطحی تا عدم تحقق وعده های چندباره شورای محترم شهر و شهردار در انتقال بازار روز به مکانی دیگر به چشم میخورد.

  با نگاهی گذرا به مطالبات مردمی به مورد مهم و حیاتی چون آب شرب سالم برای اشامیدن مردم برخورد میکنیم مسئله  که بارها توسط مردم و رسانه ها انعکاس داده شده اما نتیجه ای حاصل نشده است این چالش مهم در محدوده ی وظایف شورای شهر میباشد زیرا طبق آیین نامه ی وظایف شورای شهر وظیفه ی شناسایی و بررسی کمبودها، نیازها، و نارساییهای اجتماعی،فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، رفاهی و…و تهیه ی طرح های کاربردی برای حل این معضلات و مشکلها بر عهده ی شورای شهر میباشد.

  حال این نکته بسیار قابل اهمیت است که شورای محترم شهر و مجموعه ی شهرداری با چشم پوشی از این وظایف مطالبات واقعی و ضروری مردم را نادیده میگیرند.

  حال با توجه به سال ۱۳۹۵که رهبر انقلاب آن را سال اقتصاد مقاومتی -اقدام و عمل نامیدند بهتر نبود شورای محترم شهر و شهردار بجای آغاز پروژه های جدید ابتدا پروژه های کلید خورده و نیمه کاره ی خود را به یک سرانجام خوش می رساند و سپس اقدام به کلنگ زنی پروژه ای جدید میکردند؟

  حال شهرداری کلاچای که به گفته افراد مطلع با کمبود بودجه و بدهکاری به پیمانکاران و ..مواجه هست بهتر نیست منابع مالی موجود را بهتر مدیریت کند؟

  با توجه به نقض صریح وظایف شورا در خصوص عدم اراعه عملکرد عمرانی ومالی و…که طبق قانون،شورای محترم شهر موظف به اراءه ی آن به صورت هر شش ماه یکبار به مردم است بهتر نیست از مردم شهر برای آغاز پروژه های عمرانی نیازسنجی شود؟

  آیا بهتر نبود ساحل شهر کلاچای که در ایام عید محل تجمع زباله های شهری بود در اولویت برنامه ها قرار میگرفت؟

  براستی حسرت نوشیدن جرعه ای سالم از آب که نعمتی از نعمت های حیاتی خداوند است در چه تاریخی برای مردم زحمتکش و نجیب کلاچای به پایان خواهد رسید؟

  شورای محترم شهر و شهردار شهرکلاچای

  برهیچکس پوشیده نیست که شهر نیازمند یک پیست اتومبیلرانی میباشد تا افرادی که سوار بر ماشین های تفریحی و کوهستانی هستند بتوانند تفریح کنند اما دراین بین سهم مردمان زجرکشیده و پابرهنه که انقلاب و نظام متعلق به پابرهنه های جامعه است درحالی که اتومبیل ندارند و در روزهای بارانی کوچه های آب گرفته را با سختی طی میکنند یا بازنشستگان، بانوان، کودکان و سایراقشارآسیب پذیر در کجای برنامه های عمرانی و رفاهی شما قرار دارد وآیا این اقشار هم صاحب مکان تفریحی اختصاصی خواهند شد؟
  راستی شورای محترم شهرکلاچای

  آیا زمان آن فرا  نرسیده است که با مردم شهر کلاچای یک نشست صمیمی بعد قریب به سه سال از انتخاب خود بگذارید و خواسته هایشان را بشنوید تا نیاز مردم غیرتمند و عزتمند شهرکلاچای را بدانید و سپس اقدام و عمل کنید یا این کار را در ایام نزدیک به انتخابات انجام می دهید؟

  حال برای بنده بعنوان یک شهروند این سوال مطرح میشود مردم شهری که از داشتن ساده ترین امکانات ازجمله یک مجموعه ی رفاهی تفریحی، شهربازی، آب آشامیدنی سالم، کوچه های عاری از آسفالت و… محرومند چگونه میتوانند خواسته های خود را دریک پیست اتومبیلرانی که زمان افتتاح آن مشخص نیست و جزو ضروریات شهر محسوب نمیشود خلاصه کنند؟

  آیا احداث پیست اتومبیلرانی واقعا از نیازهای ضروری مردم منطقه ی محروم شهر کلاچای میباشد یا با توجه به نزدیکی به انتخابات شورای اسلامی شهر در سال آتی یک مانور تبلیغاتی برای مجموعه ی شورای شهر و شهرداری میباشد؟

  قضاوت را به مردم عزیز شهرکلاچای میسپارم زیرا باور دارم عملکرد قضاوت را آسان میسازد
  توفیق رفیق راهتان
  مهدی یعقوبی
  ۳۱فروردین۹۵

  انتشار یافته: 6
  1. سلام
   لطفا اینقدر زود قضاوت نکنید
   اصلا اینطور که شما میگید نیست. بچه های موتور کراس و آفرود فقط از شهرداری قول مساعدت اونم درحد دو کامیون گل و شن گرفتن. و مطمئن باشید قرار نیست بودجه هنگفت که براش صرف بشه تا جلوی پیشرفت پروژه های عمرانی و حیاتی رو بگیره.

  2. واقعا آقا مهدی عزیز مشکلات رو بخوبی بیان کردند … امیدوارم روزی برسه که ما در کلاچای از مسئولین صالح و دلسوزی برخوردار باشیم و به فکر مردم شهر و رفع نیازهای اساسی اونها باشن … ان شاالله … ممنون از سایت بسیار خوبتون … شما هم نقش بسیار مهمی در بازتاب مشکلات مردم کلاچای دارید … خسته نباشید

  3. چه ربطی داره اتفاقا برای جوونای لازمه

  4. باسلام کار آقای یعقوبی عالی بود باید آفرین گفت به این جور جوانانی که در شهر ما وجود دارند اما ما ازشون استفاده نمیکنیم امیدوارم روزی برسه خودمون بتونیم کارهای خودمون رو انجام بدیم نه از لاهیجان و لنگرود و حومه…. تشکر از شما

  5. با سلام
   نمیدانستیم همچین جوانهایی که وارثان حقیقی و فرزندان خلف شهدا هستند در شهر کلاچای وجود فیزیکی هم دارند
   بقیه که خوابند و یا به ظاهر بیدار ولی بخاطر زندگی چند روز دنیا خودشان را به خواب زده اند جناب آقای یعقوبی شما فرزند خلف شهید هستید و شهدا به تو می بالند
   جوانهایی همچون شما آفریننده نهضت عاشورا، نهضت خمینی و غیره….. هستند که با سخنانشان همه چهره های کریه کفر نفاق را رسوا و فریاد عدالت خواهی و انسانیت را در دل قرون و اعصار زنده نگه داشته اند و همه کاخ های ستمگران را فرو ریخته و مکتب اسلام که مکتب شهداست را نجات میبخشند و من الله التوفیق.

  6. سلام

   با توجه به شناختی که دارم راننده های آفرود ماهری تو منطقه هستن که توانایی های زیادی دارن فقط باید یه مقدار از لحاظ تکنیکی ومهارتی کار کنن اینم فقط با حمایت و فراهم کردن زیر ساخت میسر میشه

   به این نکته هم دقت کنیم ابزار مهم این رشته وسلیه نقیله مطمئن هست که با توجه به موقعیت جغرافیایی و کوهپایه ای بودن به اندازه کافی هستش

   زیر ساخت _مربی ماهر _ وبیمه هایی که حوادث رو پوشش بدن
   از ملزومات مهمه

   با فراهم کردن اینا قطعا قهرمان کشوری خواهیم داشت بی تردید .


  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.