پایگاه خبری تحلیلی کلاچای خبر
پربازدید ترین ها
پربحث ترین ها
 • کد خبر : 3911
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 13 اسف, 1394 - 11:21
 •   

  اقامتگاه بوم‌ گردی گیله‌ بوم در شرق گیلان به روایت تصویر

  گيله بوم اقامتگاهي بوم گردی با چشم‌انداز نزديکي از جنگل‌هاي کوهپايه‌اي گيشار کوه و کمي آنطرفتر، سماموس بلندترين قله گيلان است. گيله بوم فاصله نزديکي با ساحل درياي خزر دارد و جنگل هاي هيرکاني حدود بيست دقيقه‌ای اين اقامتگاه است. جنگل، قلمرويي براي زندگي و غوغاي پرندگان متنوعي است

  اقامتگاه بوم‌ گردی گيله بوم در ۲۰ کيلومتري رامسر و ۵۰ کيلومتري لاهيجان در روستای قاسم آبادسفلی قرار دارد.​​

  به گزارش کلاچای نیوز؛فصل پاييز و زمستان، حياط گيله بوم پر از پرتقال است و درختاني چون گلابي جنگلي و انجير سفيد و سياه در اوايل تابستان ميوه مي‌دهند. ايوان حصير پوش است و جويباري فصلي در حياط خانه وجود دارد. اقامتگاه بوم گردی گيله بوم در مجاورت زمين چمني است که محلي براي برپايي جشنواره‌ها، فوتبال و عروسي‌ها و کشتي گيله مردي است.

  در اقامتگاه بوم گردی گيله‌ بوم، محلي‌ها دست‌آفريده‌هاي خود را به نمايش مي‌گذارند. گيله بوم غذا و خوراک مسافران را با کمک آشپزهاي روستايي آماده مي‌کند و سفره را با ظروفي سفالين و چيني دست ساز، نوشيدني‌ها و دسر محلي مي‌آرايد.
  برنامه‌‌هاي گيله‌ بوم بر مبناي گسترش زمينه‌هاي همکاري با افراد محلي و ايجاد انگيزه براي نگهداري از فرهنگ، هنر و توسعه پايدار منطقه طراحي شده است. تورهايي چون پرتقال چيني، پاکسازي محيط زيست، بازديد از کارگاه هاي خانگي نمد مالي، کارگاه و کارخانه چاي، کار در مزرعه، سفالگري و مجسمه سازي، چادر شب بافي، خراطي، صيد ماهي، جنگل پيمايي و آموزشي و دست آخر آشنايي با موسيقي و ترانه‌هاي قاسم آبادي در صدر برنامه‌هاي گيله بوم قرار دارد.

  اميدواريم با کمک شما مسافران عزيز، گامي در توسعه پايدار منطقه و تبادل تجربيات ملي و بين المللي برداریم.

  عکاس امید رجبی پور کشایه​​


  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.