پایگاه خبری تحلیلی کلاچای خبر
 • کد خبر : 2386
 • تعداد نظرات : 0 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 26 آذر, 1394 - 15:00
 •   

  دانشجوی لاهیجانی،نفر اول نخستین جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای شد

  نخستین جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای با شعار «حمایت از چای داخلی، حمایت از اشتغال مولد» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد. به گزارش کلاچای نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری آنا، دبیر نخستین جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای در مراسم آغاز این جشنواره گفت: از سال ۲۰۰۵ میلادی کشورهای چای‌خیز […]

  635858559797839316نخستین جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای با شعار «حمایت از چای داخلی، حمایت از اشتغال مولد» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد.

  به گزارش کلاچای نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری آنا، دبیر نخستین جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای در مراسم آغاز این جشنواره گفت: از سال ۲۰۰۵ میلادی کشورهای چای‌خیز دنیا جشن چای را برگزار می‌کنند.

  ابراهیم آذرپور با توجه به کشت چای در ۱۱ کشور، افزود: کشورهای صادرکننده چای توانستند نگاه جهانی را به طرف این محصول هدایت کرده و جشنواره جهانی چای را برگزار کنند.

  وی با توجه به برگزاری نخستین جشنواره ملی چای در ایران گفت: این جشنواره از سوی سازمان علمی پژوهشی سپاه قدس گیلان برگزار شده‌است.

  دبیر نخستین جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای از ارسال ۷۷ اثر به این جشنواره خبر داد و تصریح کرد: برگزیدگان آثار ارسال شده در این جشنواره تجلیل می‌شوند.

  آذرپور خواستار همکاری بیشتر سازمان علمی پژوهشی سپاه قدس گیلان با دیگر نهاد‌ها شد و گفت: امیدواریم بتوانیم نخستین سند راهبردی چای که مورد قبول همه است را پیاده‌سازی کرده و به مرکز ارسال کنیم.

  دبیر نخستین جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای از وجود ۶۵ هزار خانوار چایکار در کشور خبر داد و یادآور شد: ۱۷۰ کارخانه چای‌سازی در استان‌های گیلان و مازندران داریم و با فعال کردن تمام آنها شعار اقتصاد مقاومتی در عرصه چای تحقق پیدا می‌کند

  وی با بیان اینکه «حمایت از چای داخلی، حمایت از اشتغال مولد» شعار نخستین جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای است، خاطرنشان کرد: امیدواریم مسئولان به صنعت چای کشور کمک کنند.

  دبیر نخستین جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای از وجود ۶۵ هزار خانوار چایکار در کشور خبر داد و یادآور شد: ۱۷۰ کارخانه چای‌سازی در استان‌های گیلان و مازندران داریم و با فعال کردن تمام آنها شعار اقتصاد مقاومتی در عرصه چای تحقق پیدا می‌کند.

  آذرپور با توجه به فعالیت ۱۰۰ کارخانه چای‌سازی در کشور اظهار کرد: فعالیت کارخانه‌های چای‌سازی موجب گردش مالی و اشتغال‌زایی در شهرستان‌ها و استان‌های مختلف می‌شود.

  وی صادرات چای سالم به دیگر کشور‌ها را زمینه شکوفایی صنعت چای در کشور خواند و افزود: طبق آمار‌ها ۳۲ هزار هکتار باغ چای در استان‌های گیلان و مازندران وجود دارد، اما ۲۱ هزار هکتار باغ چای فعال است.

  دبیر نخستین جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای، لاهیجان را از مناطق اصلی چای‌کاری در ایران دانست و تصریح کرد: توسعه صنعت چای با فعالیت‌های علمی و پژوهشی امکانپذیر است.

  دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان نفر اول نخستین جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای در ایران شد

  علیرضا پرندوش دانشجوی رشته حسابداری واحد لاهیجان توانست در بخش طراحی پوستر، رتبه اول جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای را که در تاریخ ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۴ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد به خود اختصاص دهد.

  نخستین «جشنواره ملی بزرگداشت روز جهانی چای در ایران» با شعار حمایت از چای داخلی، حمایت از اشتغال مولد در راستای عمل به منویات مقام معطم رهبری با حضور مسئولین کشور، استان و شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان برگزار شد.

  محورهای جشنواره در بخش مولفان و مترجمان، کتاب‌هایی که تاکنون در ارتباط با موضوع چای تالیف یا ترجمه شده‌اند، در بخش نویسندگان، مقالات علمی که تاکنون به زبان فارسی و انگلیسی با موضوع چای در مجلات معتبر داخلی با خارجی به چاپ رسیده‌اند، در بخش طراحان، طراحی پوستر در ارتباط با موضوع جای، در بخش کارخانجات و میزان تولید افتخارات و گواهی‌هایی که تاکنون از سوی آنها کسب شده و در بخش تولید کنندگان برگ سبز میزان و کیفیت تولید محصول و در پایان در بخش فیلمسازان و عکاسان، فیلم‌ها و عکس‌هایی که با موضوع چای تهیه شده، است.

  پرندوش دارای عنوان متعددی در رشته‌های هنری و از جمله هنرمند برگزیده جشنواره‌های مختلف، و عکاس برگزیده نمایشگاه‌ عکس‌های بر‌تر سال ۱۳۹۲ در سطح کشور است.


  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.