پایگاه خبری تحلیلی کلاچای خبر
 • کد خبر : 1934
 • تعداد نظرات : 13 نظر
 • تاریخ انتشار خبر : 6 آذر, 1394 - 19:13
 •   

  گردهمایی بزرگ بسیجیان کلاچای +تصاویر

  عصر امروز به مناسبت سالروز تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی (ره) بسیجیان بخش کلاچای گردهم آمدند.

  عصر امروز به مناسبت سالروز تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی (ره) بسیجیان بخش کلاچای گردهم آمدند.

  انتشار یافته: 13
  1. باسلام چرا پایگاهای هادی کیاشهر رضامحله بی بالان سیاهگلرود با پنج تا الی شش تا بسیجی حضور داشتن

  2. رضا رمضانی . سیاهکلرود

   بنام خدا

   هفته بسیج را گرامی میداریم.

   نفوذ یعنی، تفکر بسیجی را از ما بگیرند

  3. رضا رمضانی . سیاهکلرود

   بنام خدا

   « بسيج لشگر مخلص خداست كه دفتر تشكيل آن را همه مجاهدان از اولين تا آخرين امضاء نموده اند».
   امام خميني

   هفت ویژگی بسیجی ا ز دیدگاه قرآن کریم و حضرت امام خمینی (ره)

   عباس داودی

   ۱) اخلاص بسیجی:

   بسیجی کسی است که فقط رنگ خدایی را پذیرفته است.

   «صبغه الله و من احسن من الله صبغه ـ سوره بقره آیه ۱۳۸ـ رنگ خدایی بپذیرید، چه رنگی از رنگ خدایی بهتر است؟»

   امام صادق (علیه السلام) راجع به آیه فوق می‌فرمایند: «صبغ المؤمنین بالولایه فی المیثاق ـ خداوند مؤمنین را در زمان میثاق به ولایت رنگ‌آمیزی کرده بود.»

   امام خمینی (ره) «فرموده‌اند: «آن اخلاص و محبت شما (بسیجیان) و آن ایثار در راه خدا، بالاترین ارزش است برای شما».

   ۲) بسیج شجره‌ی طیبه است:

   «الم ترکیف ضرب الله کلمهً طیبهً کشجره طیبه اصلها ثابت و فرعها فی السماء تؤتی اکلها کلّ حین بِإذن ربها و یضرب الله الامثال للناس لعلهم یتذکرون ـ سوره ابراهیم آیات ۲۴ و ۲۵ـ

   آیا ندیدی چگونه خداوند کلمه طیبه را به درخت پاکیزه‌ای تشبیه کرده که ریشه‌ی آن ثابت و شاخه‌ی آن در آسمان است. هر زمان میوه‌ی خود را به اذن پروردگارش می‌دهد و خداوند برای مردم مثلها می‌زند شاید متذکر شوند.»

   منظور از کلمه‌ی طیبه ممکن است کلمه‌ی توحید باشد، و یا اوامر و فرمانهای الهی و یا ایمان و یا اینکه شخص مؤمن (بسیجی) باشد.

   ویژگیهای این درخت پاکیزه که منظور همان مؤمن و بسیجی است:

   ۱/۲ـ شجره: موجودی است دارای رشد و نمو، نه بی‌روح، و نه جامد و بی‌حرکت، بلکه پویا و رویا و سازنده‌ی دیگران و خویشتن.

   ۲/۲ـ طیبه: این درخت پاک است و طیب، از هر نظر (منظره‌اش پاکیزه، میوه‌اش پاکیزه، شکوفه و گلش پاکیزه، حتی نسیم آن …)

   ۳/۲ـ این شجره دارای تشکیلات و نظام حساب شده‌ای است (رده‌های مقاومت بسیج).

   ۴/۲ـ اصل و ریشه‌ی آن ثابت و مستحکم است بطوری که طوفان‌ها و تندبادها و مشکلات نمی‌توانند آن را از جا بر کنند.

   ۵/۲ـ و فرعها فی السماء: شاخه‌های این شجره در یک محیط پست و محدود نیست بلکه بلندِ آسمان جایگاه آن است، (افق فکر آنها محدود به دنیای کوچک نیست).

   ۶/۲ـ کل حین: اما نه در یک فصل یا دو فصل، بلکه در هر فصل، یعنی هر زمان که دست به سوی شاخه‌هایش دراز کنی محروم بر نمی‌گردی.

   ۷/۲ـ باذن ربها: میوه دادن او هم بی‌حساب نیست، بلکه مشمول قوانین آفرینش است و به اذن پروردگارش میوه‌ی خود را به همگان ارزانی می‌دارد.

   امام خمینی (ره): «بسیج شجره‌ی طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.»

   ۳) شجاعت و شهامت بسیجیان:

   «و لا تنهوا و لا تحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مؤمنین ـ

   غمگین نباشید، اگر بر مسیر ایمان ثابت بمانید، پیروزی نهایی از آن شماست ـ آل عمران آیه ۱۳۹»

   امام خمینی (ره) در این خصوص می‌فرمایند: «آنچه برای اینجانب غرورانگیز و افتخار آفرین است، روحیه‌ی بزرگ و قلب سرشار از ایمان و اخلاص و روح شهادت طلبی این عزیزان (بسیجیان) که سربازان حقیقی ولی‌الله الاعظم ارواحنا فداه هستند، می‌باشد و این است فتح الفتوح».

   ۴) بسیجیان همیشه پیروز:

   «و ان جندنا لهم الغالبون»

   و لشکر ما در تمام صحنه‌ها پیروزند. (صافات آیه ۱۷۳)

   در آیات ۴۷ از سوره‌ی روم، ۴۰ از سوره‌ی حج، ۵۱ از سوره‌ی غافر و ۲۱ از سوره‌ی مجادله نیز نظیر این مطلب آمده است.

   و امام خمینی (ره) فرمود: «افتخار بر رزمندگانی که جبهه‌های نبرد را با مناجات خویش و راز و نیاز با محبوب خود عطرآگین نموده‌اند. فخر و عظمت بر جوانان عزیزی که در راهی قدم برداشته و پاسداری از مکتبی می‌کنند که شکست‌ناپذیر و سر تا پا پیروزی است.»

   ۵) استقامت و پایداری بسیجیان:

   «ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا، فتتنزّل علیهم الملائکه… ـ کسانی که گفتند پروردگار ما خداوند یگانه است، سپس استقامت کردند. ملائکه بر آنها نازل می‌شوند و… ـ فصلت آیه ۳۰»

   امام علی (علیه‌السلام) در خطبه‌ی ۱۷۶ نهج‌البلاغه می‌فرمایند: «شما گفتید پروردگار ما الله است، اکنون بر سر این سخن پایمردی کنید، در راهی که فرمان داده استقامت کنید و از دایره‌ی فرمانش خارج نشوید».

   امام خمینی (ره): «به شما (بسیجیان) که با مبارزات خویش، روی ابرقدرتها را سیاه کردید، درود می‌فرستم و در مقابل صبر و استقامتتان خاضع و خاشعم… اگر بند بند استخوانهایمان را جدا سازند، اگر سرمان را بالای دار برند، اگر زنده زنده در شعله‌های آتشمان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگانمان به اسارت و غارت برند، هرگز امان نامه‌ی کفر و شرک را امضا نمی‌کنیم».

   ۶) بسیجی تابع ولایت:

   «یا ایها الذین آمنوا لا تقدموا بین یدی الله و رسوله

   ای کسانی که ایمان آورده‌اید چیزی را بر خدا و رسولش مقدم نشمرید و پیشی مگیرید. حجرات آیه‌ی اوّل»

   از جمله شأن نزولی که برای این آیه در تفسیر نمونه ج ۲۲ آمده این است که: حضرت پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) به هنگام حرکت به سوی «خیبر» می‌خواست کسی را به جای خود در «مدینه» نصب کند، عمر شخص دیگری را پیشنهاد کرد، آیه‌ی فوق نازل شد و دستور داد بر خدا و پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) پیشی مگیرید.

   منظور از مقدم نداشتن چیزی در برابر خدا و پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله)، پیشی نگرفتن بر آنها در کارها و ترک عجله و شتاب در مقابل خدا و حضرت پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) است.

   در برابر رهبر نباید در هیچ کار و هیچ سخن و برنامه‌ای پیشی گرفت و شتاب و عجله کرد. حتی نباید در مسائل بیش از اندازه‌ی لازم سؤال و گفتگو کرد، باید گذاشت که رهبر خودش به موقع مسائل را مطرح کند.

   در تاریخ زندگی حضرت پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌وآله) موارد زیادی دیده می‌‌شود که افرادی بر فرمان او پیشی گرفتند، عقب افتادند و از اطاعت او سرپیچی نمودند و مورد ملامت و سرزنش شدید قرار گرفتند. (فتح مکه، داستان حجه‌الوداع، تخلف از لشکر اسامه و داستان قلم و دوات و…)

   ۷) آگاهی و آمادگی برای جهاد:

   «یا ایها الذین آمنوا خذوا حذرکم فانفرو ثبات اوانفروا جمیعاً ـ

   ای کسانی که ایمان آورده‌اید، آمادگی خود را حفظ کنید و در دسته‌های متعدد یا به صورت دسته‌ی واحد به سوی دشمن حرکت کنید. ـ نساء آیه ۷۱»

   امام خمینی (ره): «امروز روز عاشورای حسینی است، حسینیان آماده باشید، نهراسید که نمی‌هراسید، کمربندهاتان را محکم کنید. ای آزادگان و احرار بپاخیزید.»

   «در هنگام خطر ملتی سر بلند و جاوید است که اکثریت آن آمادگی لازم رزمی را داشته باشند.»

   و مقام عظمای ولایت فرموده‌اند: «همه‌ی نیروهای مسلح باید هوشیار باشند، اما بسیج احتیاج به هوشیاری مضاعف دارد».

   و فرمودند: «بسیجیان سلحشور باید همواره آماده و هوشیار باشند تا در مواقع لزوم به وظیفه دفاع مقدس قیام کنند».

  4. سلام خدمت برادران بسیجی منم خواستم بدونم چرا پایگاهای لمینجوب مرسه باجیگور در عکس ندیدم شایدم چشم من ندیده شایدم عکس عکاس سایت توی کادرش نبوده اگه کسی حضور داشته اونجا اطلاع رسانی کنه به ما ممنون میشم.

  5. با سلام خدمت برادران.حضور كمرنگ همشهريان در اين گردهمايي مرا به تامل واداشت

  6. عرض سلام خدمت بسیجیان عزیزکلاچای من بعنوان یکی از بسیجیان شهر واجارگاه در این گردهمایی حضور داشتم واقعا بسیج کلاچای ریزش نیرو داشته بخصوص توی این یکی دوسال باید ریشه ریزش را باید پیدا کرد باید بزرگان کلاچای از طریق حوزه بعد سپاه ناحیه پیگیر باشن قبلا ما حسرت اون همه بسیجیان حاضر در صحنه در مانورها را میخوریدم ولی الان بنظر بنده به اندازه حوزه واجارگاه شایدم کمی ما بشتر.

  7. من هم بودم چندتا پیگاهای که بلا نام بردین با چهار االی حضور داشتن اونها هم از مدرسه با لباس مرسه خودشون با زنگ فرمانده پایگهاشون رسیدن ولی خواهر حضور خوبی داشت حتی یادشون رفته بود صندلی برای مهمانان بیارن حالا بسیجیان آمادکی سرپاه موندن داشتن خواهران هم خسته شده بودن ریس اداره ورزش چهارتا از صندلیهای اداره خودشو اورد داخل سالن.تشکر از سایت کلاچای نیوز که همش حضورفعالی دارد.

  8. بهزاد از پایگاه شهید حسینی

   شهر کلاچای شهری بزرگ و دارای نیروهای بسیجی فعال و کاری داره ولی یک فرمانده بسیج سابقه دار داشته باشه کم کم قبل از کلاچای حوزهای دیگه ای تجربه کسب کرده باشه نه اولین تجربه فرمانده بودنش اونم در شهر کلاچای که قبلا حرف اول در مانورها بیشترین نیرو حتی از چابکسر رحیم اباد واجارگاه ماچیان داشت نظر شخصی بنده بعنوان بسیجی فعال با مدرک فوق لیسانس مدیریت برنامه ریزی و بهره وری میباشم.

  9. موافقمممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

  10. نظر من اینه باید فرمانده پایگاه کلاچای قبل کلاچای حدعقل دو سال باید چابکسر یا رحیم اباد تجربه بیشتر کسب میکرد چون بسیج کلاچای قبلا حرف اول مابین این شهرها میزد چون ما بسیجیان شهرکلاچای به فرمانده پرکار حتی عصرها و شبها در حوزه و شهر و روستاها و در مسجدها نماز ظهر مغرب حضور داشت منظورم پاسداری همانند سیدجعفرموسوی دیگه همچین کسی به کلاچای فکر نکنم ورود کنه این نظر شخصی بنده بوده وخواهد ماند.

  11. ممنون از نظر بسیجیان پیش کسوت کلاچای عزیز خودمان منم به نظر شما موافقم افرین که شجاعت داشتین به حق حرف خودتونو بگین منم قبلا اعضاء شورا حوزه شهیدمدنی بود بقیه شورا ادمهای بزرگ باشخصیت و با وجه خوبی در میان مردم داشتن

  12. از نظر بجا و به حق دوستان موافقم چون به چشم دیده میشه ریزش نیرو بسیجی شهرمان کلاچای

  13. بله کوه کلاچای با اون همه حیاهو بسیجیان زیاذی داشت توی همایشی که توی توی کلاچای باشه اونم تموم پایگاه و گردان حضور داشته باشن شاید حدود صدنفرهم نرسن چقدر کم رنگ شده افسوس افسوس


  نظرات

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.